Rusza akcja „600 zdjęć ostrorożan na 600-lecie”

W marcu rusza akcja „600 zdjęć ostrorożan na 600-lecie”. Ideą tego przedsięwzięcia jest utrwalenie gminy Ostroróg i jej mieszkańców w 2012 r. Chcemy zatrzymać czas na fotografii i pokazać, co działo się i kto żył i działał na terenie Ostroroga w historycznej chwili obchodów rocznicowych. Przyszłe pokolenia, przygotowujące 700- lecie będą miały gotowy materiał historyczny…. Zdjęcia wykonywać będą pasjonaci fotografii z sekcji fotograficznej z SzOK oraz grupy fotograficznej KGP z Kaźmierza pod przewodnictwem Tomasza Koryla.

Pierwszy plener odbędzie się 10 i 11 marca. W tych dniach ekipa fotografów zagości w Ostrorogu. Spotkają się z Klubem Seniora „Jaśki”, Uczniowskim Klubem Sportowym, strażakami. Zrobią artystyczne zdjęcia w sklepach, zakładach pracy, miejscowych firmach. Postarają się dotrzeć do mieszkańców, którzy w tym czasie pojawią się na ulicach miasta lub zechcą wpuścić ich na teren swoich posesji. Za każdym razem fotografowie będą pytać o zgodę, więc nie należy się bać, że ktoś zostanie sfotografowany z ukrycia, a jego wizerunek zostanie wykorzystany bez jego zgody.

Zachęcamy wszystkich, by włączyli się do akcji i pozwolili zrobić sobie zdjęcie. Taka fotografia utrwali historię Ostroroga. Zdjęcia zostaną opublikowana na stronie internetowej

http://600-lecie.ostrorog.net/akcje/600-zdjec-ostrorozan-na-600-lecie/