VII Koncert Dobroczynny

Ostroróg, 2012-03-24, VII KONCERT DOBROCZYNNY - fot. Tomasz KorylW sobotę 24 marca w Zespole Szkół w Ostrorogu odbył się VII Koncert Dobroczynny, „Życie nie tylko po to jest, by brać”. Co roku koncert odbywa się w okresie Wielkiego Postu, a jego celem jest zgromadzenie środków finansowych  na pomoc   rodzinom naszej gminy znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.  Od siedmiu lat koncerty organizowane są przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Ostrorogskiej, organizacje, które do wspólnego działania połączyła potrzeba niesienia pomocy ludziom potrzebującym. W  tym roku impreza wpisała się w cykl uroczystości związanych z obchodami  600 – Lecia Miasta, w związku z tym do grona organizatorów dołączyła  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostroróg.

           Tegoroczny koncert poprowadziła Elżbieta Leśna. W pierwszej części zatytułowanej ”Lorenc śpiewa Jakubczak”  usłyszeliśmy Iwonę Lorenc, która w klimacie brazylijskiej samby i bossa novy, przy akompaniamencie Wojciecha Żuromskiego zaśpiewała  piosenki zmarłej tragicznie u progu rozkwitu kariery Ludmiły Jakubczak. Mieliśmy okazję usłyszeć w nowych aranżacjach między innymi utwory „Szeptem”  czy  „Gdy mi Ciebie zabraknie”. Ten nastrojowy mini recital dedykowany był wszystkim kobietom naszej społeczności.

           Kolejnym, pełnym „pokus” punktem wieczoru była kawiarenka, w której unosił się aromatyczny zapach kawy, a na gości czekały pyszne wypieki przygotowane w domach sołtysów, radych i wolontariuszy. Przerwa na kawę była okazją do skosztowania smakołyków oraz pogawędek ze znajomymi i zaproszonymi gośćmi. Po ilości sprzedanego ciasta należy sądzić, że było wyborne. Zorganizowanie kawiarenki było możliwe dzięki ofiarności Pań zaangażowanych w jej funkcjonowanie. Nad sprawną obsługą  kolejny już raz czuwały: Urszula Rosada, Dorota Błajet, Elżbieta Białasik, Małgorzata Margazyn i Katarzyna Kuligowska.

          Drugą część koncertu na którą składały się występy utalentowanych mieszkańców lokalnej społeczności i ich przyjaciół,  tradycyjnie rozpoczął Krzysztof Kołodziejczyk piosenką Stanisława Sojki pt. „Tolerancja”. Następnie wystąpiły dobrze znane ostrorożanom zespoły : Koła Gospodyń Wiejskich z Niepruszewa, „Jaśki”, „Światełka”, „Ale Babki” w składzie: Magdalena Michalak, Halina Cembrowicz, Irena Leracz, Danuta Pupka, „Lejdis” w składzie: Kinga Lisiak, Monika Hojan, Emilia Gruszczyńska.

           Nie zabrakło  utalentowanych solistów, wśród których po raz pierwszy na naszej scenie zagościły ciepło przyjęte przez publiczność: Katarzyna Antkowiak z Poznania i Joanna Majchrzak ze Szczepankowa oraz  towarzyszący nam od  lat znani i lubiani : Krzysztof i Natalia Kołodziejczyk, Rafał Mleczak oraz Ola Śliwińska ze Złocieńca. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był występ towarzyszącego nam od początku Witka Dondajewskiego, tym razem w duecie z córką Kingą.

            W zaprezentowanej podczas koncertu prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez Jana Stromczyńskiego mogliśmy podziwiać piękno ziemi ostrorogskiej, zamknięte w kadrze ulotne chwile z życia wykonawców oraz reklamy fundatorów. Wykorzystane w prezentacji zdjęcia Ostroroga i okolic wykonane zostały podczas jesiennego pleneru fotograficznego przez Kaźmierską Grupę Fotograficzną KGP i Sekcja Fotograficzną SZOK.

          Kończąca imprezę loteria fantowa obfitowała w wiele miłych niespodzianek,  to oczywiście zasługa naszych darczyńców. Do posiadaczy szczęśliwych losów trafiły atrakcyjne nagrody, a wśród nich między innymi: dwa fotele, rower, książki, obrazy, narzędzia, kosmetyki, biżuteria, rękodzieło artystyczne, akcesoria samochodowe, artykuły gospodarstwa domowego i wiele innych nagród.

           Przybyli na koncert mieszkańcy Ostroroga i gminy oraz ich przyjaciele z Szamotuł, Wronek, Obrzycka, Poznania, Złocieńca, zaproszeni goście, władze samorządowe, wśród których w tym roku pojawił się poseł Jakub Rutnicki, pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość. Świadomość, że w tej małej społeczności i poza nią są ludzie posiadający potrzebę dzielenia się z najbardziej potrzebującymi, napawa optymizmem i sprawia, że otaczający nas świat ludzi potrzebujących staje się piękniejszy i bardziej braterski, a my uczymy się żyć w demokracji, czyniąc ją przyjazną człowiekowi.

          Organizatorzy koncertu serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli w nim udział: wykonawcom i publiczności, fundującym ciasta i nagrody w loterii, wpłacającym datki pieniężne i ofiarującym produkty przeznaczone do paczek, obsłudze technicznej imprezy, władzom samorządowym,  oraz Dyrekcji Zespołu Szkół za udostępnienie obiektu.

     Nasze podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania imprezy.

    Dzięki Państwa wsparciu i życzliwości zebraliśmy nieco ponad 5 400,00 PLN. Kwota ta w całości przeznaczona zostanie na paczki wielkanocne dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej gminy.

     NAGRODY W LOTERII UFUNDOWALI: VICTORIA Ostroróg, Spółdzielnia Rolnicza w Kluczewie Marek Nowakowski, Market Dino Ewa i Krzysztof Bak, Firma Handlowo – Usługowa Jacek Kaczmarek, Danuta Krüger – Galeria Malarstwa Artystycznego, APTEKA „Pod Kasztanami” Wiesława Olejnik, Burmistrz Miasta i Gminy Ostroróg Roman Napierała, Sklep „abc” Halina i Kazimierz Krauze,  Rada Miejska w Ostrorogu, Spółdzielnia Postęp – Zakład w Ostrorogu, Urząd Miasta i Gminy Ostroróg, TOMIS AUTO CZĘŚCI – Tomasz Gumny, Starostwo Powiatowe Szamotuły, Galeria M-Art, Sieć Szkół „Cosinus” Poznań – Sławomir Nojek, Lidia Zwolińska, Monika Kuberka, Małgorzata Antkowiak, Krystyna Urbanek, Lidia Zwolińska, Ewa Pospieszna, BRACIA OLEJNICZAK – market w Szamotułach, Granddifer.pl – Usługi Informatyczne oraz rękodzieło artystyczne Marcin Gwiżdż, KWIACIARNIA Dorota Baraniak, ZAKŁAD BUDOWLANY TECBUD Marian Nożyński, MATMICH-BUS Przewóz Osób Mateusz Michalak Obrzycko.

     DATKI FINANSOWE I NAGRODY RZECZOWE PRZEKAZALI: Gospodarstwo Rolne Mieczysław Kobiałkowski, EUROFINS AGROSCIENCES SERVICES SP. Z O.O., GOOD FOOD PRODUCTS S.A., ZAKŁAD INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNYCH CO. I GAZOWYCH Wojciech Szczechowiak, BARTOSZ III Sp. Z o.o. SK. – Halina i Jan Szwak, Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Maciej Trąbczyński, INWESTOR – Zbigniew Wleklak Wronki, Agnieszka Lembicz, Sklep Odzieżowy „Sandra” w Ostrorogu, FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA Jacek Pazderski.

WYPIEKI DO KAWIARENKI PODAROWALI: Franciszek Łokaj, Sławomir Szałata, Jan Mikołajczak, Jerzy Roman, Katarzyna Antkowiak, Elżbieta Dondajewska, Stanisław i Krystyna Bartlakowscy, Jerzy Pospieszny, Krzysztof Piasek, Jarosław Omszałek, Elżbieta Białasik, Krzysztof Szal, Dorota Stachowiak, Andrzej Greczka, Leszek Smogulski, Radosław Śmigielski, Hieronim Węglewski, Henryk Papis, Rafał Szorcz, Mateusz Wachowiak, Tomasz Mieloch, Marian Góra, Barbara Kalemba, Roman Libera, Agata Wleklak, Róża Kaźmierczak, Zdzisław Nowakowski.

 

                                                                                                                              W imieniu organizatorów:
                                                                                                                                    Mariola Przymuszała

Koncert w obiektywie Tomasza Koryla współzałożyciela Kaźmierskiej Grupy Fotograficznej KGP